tel.  61_861_42_00
Od poniedz. do piątku   10:00 - 18:00
Ponad 18 lat
na rynku rejsów

Rejsy po Bliskim Wschodzie

Rejsy po Bliskim Wschodzie pozwalają odkryć fascynujące zakątki tej części świata. Głównym atutem tego rodzaju podróży są porty, które stanowią punkty kulminacyjne trasy. Abu Dhabi, Dubaj, Muscat i Doha to jedne z najbardziej atrakcyjnych przystani, oferujące podróżnikom niezwykłe wrażenia.

Zacznijmy od Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Po dotarciu do portu warto odwiedzić słynny meczet Sheikh Zayed, który imponuje swoją architekturą i bogactwem detali. Mieniące się złoto, marmurowe mozaiki i kolumny zdobione szlachetnymi kamieniami lśnią w słońcu, podkreślając niezwykłe piękno budowli. Zarówno przestrzeń na zewnątrz jak i same wnętrze z żyrandolem z kryształków Swarovskiego i największym na świecie tkanym ręcznie dywanem, wywiera na zwiedzających niezwykłe wrażenie. Warto odwiedzić także muzeum Luwr, które nie tylko fascynuje dziełami sztuki z francuskiego Luwru i innych międzynarodowych muzeów, ale także niesamowitą architekturą ze zjawiskową ażurową kopułą wypełnioną dziennym światłem. Twórca Luwru w Abu Dhabi Jean Nouvel genialnie zaprojektował kompleks nazywany miastem muzealnym unoszącym się na morzu. Natomiast spacer wzdłuż wybrzeża Abu Dhabi pozwoli cieszyć się widokiem na imponujące budowle oraz spróbować lokalnej kuchni w jednej z licznych restauracji. Można też skosztować lokalnych smakołyków na tradycyjnym targu, albo udać się na zakupy do Marina Mall – ogromnego centrum handlowego, które jest domem dla ponad 400 sklepów.

Dubaj, kolejny przystanek na trasie rejsu, to mekka nowoczesności i luksusu. Można tutaj odwiedzić słynną wieżę Burdż Chalifa, najwyższy budynek na świecie, albo wybrać się na lunch do luksusowego Burdż al-Arab. Dla miłośników zakupów idealnym miejscem jest Dubaj Mall, Suk Al Bahar lub słynny targ złota Dubai Gold Souk. Wieczorem pobliska Fontanna Dubaj zaintryguje niezwykłym spektaklem świetlnym. Zwolennicy przygód i adrenaliny chętnie poczują dreszczyk emocji podczas przejażdżki po pustynnych wydmach. Po silnych wrażeniach można odpocząć w autentycznym arabskim obozowisku, oddając się relaksowi wśród magicznych wydm lub wybrać się na spacer na wielbłądach. Jednak to nie koniec atrakcji. Do odwiedzenia pozostały jeszcze między innymi: największy park wodny w rejonie z pionowym zjazdem z 27,5 metrów, kolorowy Ogród Cudów czy park rozrywki IMG Worlds of Adventure z ożywionymi super-bohaterami Marvel’a i postaciami Cartoon Network.

Muscat, stolica Omanu, to miejsce o bogatej historii i tradycji. Po dotarciu do portu można wybrać się na zwiedzanie Wielkiego Meczetu Sultan Qaboos, który uchodzi za jeden z najpiękniejszych meczetów na świecie. Natomiast starówka Mutrah, z kolorowymi bazarami, to prawdziwe arcydzieło orientalnej architektury. Dla miłośników historii Zamek Al Jalali i Al Mirani to kolejne obowiązkowe punkty do zobaczenia, oferujące fantastyczne widoki na Zatokę Omanu. Wody przybrzeżne Muscatu są często odwiedzane przez delfiny i wiele gatunków wielorybów. Przy odrobinie szczęścia jest duża szansa na obserwowanie tych morskich ssaków w ich naturalnym środowisku. W okolicy Muscatu nie można pominąć Wahiba / Sharqiya Sands – najsłynniejszej pustyni Omanu. Piaski Wahiba to pofałdowane wydmy, o bursztynowej barwie, dochodzące wysokością do 100 metrów. Niesamowita przestrzeń przepełniona ciszą, przeszywana szumem wiatru, otuli gości w domu Beduinów i wielbłądów. Piknik na pustyni w idyllicznych białych namiotach dopełni niesamowitą wycieczkę.

Następnym portem wartym zobaczenia na trasie rejsu jest Doha, stolica Kataru, dynamiczne miasto, które przyciąga swoim urokiem i nowoczesnością. W porcie można zwiedzić Museum of Islamic Art, gdzie zgromadzono imponującą kolekcję sztuki islamskiej. Spacer po nabrzeżu Corniche pozwala cieszyć się widokiem na panoramę miasta oraz zrelaksować w jednym z licznych parków. Souq Waqif to doskonałe miejsce na zakupy i doświadczenie lokalnej kultury. Kolorowe latarnie, przyprawy, kadzidła, złoto i tekstylia - wszystkie uliczki suku oferują szeroką gamę towarów. Z Doha można wybrać się na wycieczkę do Al Zubarah Town & Fort – jednego z najlepiej zachowanych przykładów XVIII-wiecznego miasta kupieckiego Zatoki. To największy zabytek Kataru wpisany na listę UNESCO z pałacami, targami i meczetami. Następnie można udać się do prywatnego muzeum Sheikh Faisal Bin Qassim Al Thani. Ten wspaniały budynek stworzony został przez Szejka Faisala w celu zachowania islamskiego dziedzictwa kulturowego Kataru. Wracając do portu można zahaczyć o Rezerwat Przyrody Al Thakira, aby poznać jeden z cudów natury – najstarszy i największy las namorzynowy, stanowiący złożony ekosystem i kontrast z terenami pustynnymi. To siedlisko dla ptaków wędrownych takich jak flamingi i czaple, oraz dom dla najróżniejszych ryb i skorupiaków.

Rejs statkiem pasażerskim daje też możliwość zwiedzenia Bahrajnu, niewielkiego królestwa, które odkryje przed tobą wiele nowoczesnych jak i historycznych miejsc. W stolicy Manama dotrzecie do Wielkiego Meczetu Al-Fateh. Jest to jeden z największych na świecie meczetów, który może pomieścić ok. 7000 wiernych. Olbrzymi gmach posiada największą na świecie kopułę z włókna szklanego zwieńczoną przepięknym żyrandolem. W meczecie znajduje się także Biblioteka Narodowa Bahrajnu. Z historycznych miejsc warto też wymienić fort, który został wpisany na listę UNESCO. Udając się dalej w głąb lądu dotrzecie do jednego z najlepszych torów wyścigowych Formuły 1 na świecie - Bahrain International Circuit. Chętni mogą zaznać emocji podczas przejażdżki z doświadczonym kierowcą rajdowym. Z pewnością wrażenia będą niezapomniane. Po dawce adrenaliny na torze można wyciszyć się na jednej z najpiękniejszych plaż Zatoki Perskiej lub podczas wizyty w Muzeum Narodowym Bahrajnu, gdzie odkryjecie bogatą historię tego kraju. Warto też udać się do miasta Muharraq, aby odwiedzić odrestaurowany zabytek - Centrum Szejka Ebrahima Bin Mohammeda Al Khalifa oraz dom Kurar poświęcony tradycji kunsztu złotego haftu. Na targu Muharraq Souq oprócz rozmaitych tradycyjnych produktów będzie okazja na spotkanie z miłymi i otwartymi mieszkańcami.

Rejs po Bliskim Wschodzie to nie tylko podróż między egzotycznymi miejscami, ale także okazja do odkrycia fascynującej historii, kultury i nowoczesności. Każdy port na trasie oferuje unikalne atrakcje, ciekawostki oraz możliwości zakupów, co sprawia, że taka podróż staje się niezapomnianym przeżyciem dla każdego podróżnika.

Serdecznie zapraszamy na naszą główną stronę internetową www.niebieskamila.pl, na której możesz wybrać wymarzone wakacje dla całej rodziny. Biuro Podróży Niebieska Mila posiada w swoje ofercie rejsy do wszystkich zakątków świata. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i wybierz podróż marzeń spośród wielu tysięcy propozycji. Aby uzyskać informacje na temat dostępności miejsc i aktualnych cen, możesz złożyć zapytanie na naszej stronie internetowej klikając na link pod szczegółami każdego wybranego rejsu. Możesz również skorzystać z porady i wskazówek naszych konsultantów, kontaktując się z nami telefonicznie pod numer +48 61 861 42 00 lub wysyłając maila na adres rejsy@niebieskamila.pl. Z przyjemnością pomożemy w wyborze i odpowiemy na twoje pytania.

×
Linia żeglugowa
×
Region
×
Statek
×
Port rozpoczęcia
×
Długość rejsu
×

Termin rejsu

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najlepsze oferty rejsów na twoją skrzynkę mailową
SPRZEDAŻ AGENCYJNA
POLITYKA PRYWATNOŚCI
KONTAKT
REJSY MSC
REJSY COSTA
REJSY NCL
REJSY SILVERSEA
REJSY STAR CLIPPERS
AFRYKA
ALASKA
AMERYKA POŁUDNIOWA
AMERYKA PÓŁNOCNA
ANTARKTYKA
ARKTYKA
AUSTRALIA I OCEANIA
BAHAMY
BERMUDY
BLISKI WSCHÓD
DALEKI WSCHÓD
DOOKOŁA EUROPY
DOOKOŁA ŚWIATA
EUROPA PÓŁNOCNA
EUROPA ZACHODNIA
FIORDY NORWESKIE I SPITSBERGEN
GRENLANDIA I ISLANDIA
HAWAJE
KANADA
KANAŁ PANAMSKI
KARAIBY
MORZE CZARNE
MORZE CZERWONE
STOLICE BAŁTYCKIE
RIWIERA MEKSYKAŃSKA
TRANSATLANTYK
WYSPY KANARYJSKIE I MADERA
WSCHODNIE MORZE ŚRÓDZIEMNE
ZACHODNIE MORZE ŚRÓDZIEMNE
WSZYSTKIE TRASY
Opublikowane na stronach www.niebieskamila.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
® Niebieska Mila jest zarejestrowaną marką handlową.