tel.  61_861_42_00
Od poniedz. do piątku   10:00 - 18:00
Ponad 18 lat
na rynku rejsów

Rejsy po Fiordach Norweskich

Rejs po Fiordach Norweskich to niezapomniane doświadczenie, które pozwala odkryć niezwykłe piękno przyrody tego regionu. Jedną z głównych zalet tej okolicy jest różnorodność krajobrazów, które mijamy, podróżując przez morze i fiordy. Zaczynając od malowniczych wybrzeży Norwegii, gdzie góry spotykają się z fiordami, po urokliwe porty Danii i Szwecji, każdy przystanek oferuje unikalne wrażenia.

Fiordy Norweskie, wcinając się w głąb lądu, tworzą zapierające dech w piersiach widoki. Rejsy po zachodnim wybrzeżu Norwegii to niepowtarzalna okazja do podziwiania malowniczych zatok, zatopionych wśród małych wysepek i skalistych, postrzępionych zboczy. Morze wdzierające się w głąb kontynentu umożliwia wpłynięcie w najdalsze zakątki, pełne naturalnego piękna, otoczone niewielkimi wioskami z urokliwymi, drewnianymi domami. Wśród fiordów nie można pominąć Sognefjord - najdłuższego norweskiego fiordu rozciągającego się na ponad 200 km, położonego w sąsiedztwie postrzępionych górskich szczytów i huczących wodospadów. Statki wpływają także do innych sławnych fiordów, takich jak Hellesylt czy Geiranger. Tutaj każde odwiedzane miejsce podkreśla niepowtarzalny charakter norweskiej krainy.

Spacer po urokliwych uliczkach Bergen, z widokiem na kolorowe drewniane domki, to podróż w czasie do epoki, gdy to miasto było ważnym ośrodkiem handlu morskiego. Uważane za "stolicę krainy fiordów" słynie z portowej dzielnicy Bryggen i oczywiście targu rybnego, ze świeżymi owocami morza. To miejsce emanuje historią, co czyni je niezwykle interesującym dla miłośników kultury i tradycji. Bergen słynie również z festiwalu Hanseatic Days, który upamiętnia dziedzictwo Hanzy - średniowiecznej organizacji handlowej. To doskonała okazja do zanurzenia się w atmosferę minionych czasów i zrozumienia, jak ważną rolę odgrywało miasto w handlu międzynarodowym. Warto również wspomnieć o Fløibanen, malowniczej kolejce linowej, która zabierze cię na szczyt góry Fløyen. Z tego punktu rozciąga się przepiękny widok na miasto i otaczające je fiordy. To niezapomniane przeżycie, które dodatkowo wzbogaca rejs po Fiordach Norweskich.

Z kolei Kopenhaga, stolica Danii, emanuje nowoczesnością splecioną z tradycją. Zwiedzanie Zamku Królewskiego czy spacer po kolorowym Nyhavn to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na podróżnych. Kopenhaskie klimatyczne kawiarnie i restauracje, serwujące wyborne dania kuchni nordyckiej, stwarzają niepowtarzalny kulinarny świat dla smakoszy. Dodatkowo, Kopenhaga słynie z licznych rowerów i przyjaznego dla rowerzystów środowiska, co sprawia, że zwiedzanie miasta staje się jeszcze przyjemniejsze.

Tromso to największe miasto północnej Norwegii, stanowiące od dawna punkt startowy dla niezliczonych wypraw polarnych. Znane jest między innymi z drewnianej XIX-wiecznej katedry, muzeum polarnictwa i niepowtarzalnego Planetarium Zorzy Polarnej. W Tromso znajduje się także polski klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych. Podążając śladami wikingów podczas rejsu dociera się na skraj kontynentu - Przylądek Północny, skąd rozciąga się niezapomniany widok na rozległy Ocean Arktyczny.

W trakcie północnoeuropejskiego rejsu nie można pominąć Reykjaviku, stolicy Islandii. To miejsce fascynuje swoim unikalnym krajobrazem, z gejzerami, gorącymi źródłami i lodowcami. Islandia wyróżnia się nie tylko przyrodniczym pięknem, ale również bogatą kulturą, znaną ze swoich tradycyjnych sag i tajemniczych wierzeń. Reykjavik to miasto, gdzie podróżni mogą doświadczyć niepowtarzalnego uroku, który wynika z połączenia dzikiej natury z tajemniczą historią.

Miasto Flam jest magicznym przystankiem na trasie rejsu, oferującym niezapomniane doświadczenia w otoczeniu norweskich fiordów. Aurlandsfjord, jeden z najpiękniejszych fiordów na świecie, ukazuje się tu w całej swojej majestatycznej okazałości. Otoczone górami i malowniczymi krajobrazami, te wodne korytarze wprowadzają podróżnych w świat dziewiczej natury. Historyczne miejsca, takie jak starożytne kamienne kręgi czy rekonstrukcje wiosek wikingów, przenoszą podróżnych w czasie, pozwalając zanurzyć się w fascynującą historię tego regionu. Jednym z najważniejszych punktów programu jest wizyta w Flam Railway, uznanej za jedną z najpiękniejszych kolejek wąskotorowych na świecie. Podróż nią oferuje niezapomniane widoki na otaczające góry, wodospady i malownicze doliny, dostarczając podróżnym wyjątkowych wrażeń związanych z norweską przyrodą.

Podczas podróży morskiej z Europy do Norwegii czy Islandii można doświadczyć nie tylko uroku powyżej wymienionych miast, ale także wielu innych miejsc i pejzaży. Fiordy, zatoki i wyspy, a także bogactwo kultury skandynawskiej sprawiają, że taki rejs staje się niezapomnianym połączeniem przygody, nauki i relaksu. To podróż, która pozostawi nie tylko piękne wspomnienia, ale także głębsze zrozumienie bogactwa i różnorodności tego fascynującego regionu.

Serdecznie zapraszamy na naszą główną stronę internetową www.niebieskamila.pl, na której możesz wybrać wymarzone wakacje dla całej rodziny. Biuro Podróży Niebieska Mila posiada w swoje ofercie rejsy do wszystkich zakątków świata. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i wybierz podróż marzeń spośród wielu tysięcy propozycji. Aby uzyskać informacje na temat dostępności miejsc i aktualnych cen, możesz złożyć zapytanie na naszej stronie internetowej klikając na link pod szczegółami każdego wybranego rejsu. Możesz również skorzystać z porady i wskazówek naszych konsultantów, kontaktując się z nami telefonicznie pod numer +48 61 861 42 00 lub wysyłając maila na adres rejsy@niebieskamila.pl. Z przyjemnością pomożemy w wyborze i odpowiemy na twoje pytania.

×
Linia żeglugowa
×
Region
×
Statek
×
Port rozpoczęcia
×
Długość rejsu
×

Termin rejsu

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najlepsze oferty rejsów na twoją skrzynkę mailową
SPRZEDAŻ AGENCYJNA
POLITYKA PRYWATNOŚCI
KONTAKT
REJSY MSC
REJSY COSTA
REJSY NCL
REJSY SILVERSEA
REJSY STAR CLIPPERS
AFRYKA
ALASKA
AMERYKA POŁUDNIOWA
AMERYKA PÓŁNOCNA
ANTARKTYKA
ARKTYKA
AUSTRALIA I OCEANIA
BAHAMY
BERMUDY
BLISKI WSCHÓD
DALEKI WSCHÓD
DOOKOŁA EUROPY
DOOKOŁA ŚWIATA
EUROPA PÓŁNOCNA
EUROPA ZACHODNIA
FIORDY NORWESKIE I SPITSBERGEN
GRENLANDIA I ISLANDIA
HAWAJE
KANADA
KANAŁ PANAMSKI
KARAIBY
MORZE CZARNE
MORZE CZERWONE
STOLICE BAŁTYCKIE
RIWIERA MEKSYKAŃSKA
TRANSATLANTYK
WYSPY KANARYJSKIE I MADERA
WSCHODNIE MORZE ŚRÓDZIEMNE
ZACHODNIE MORZE ŚRÓDZIEMNE
WSZYSTKIE TRASY
Opublikowane na stronach www.niebieskamila.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
® Niebieska Mila jest zarejestrowaną marką handlową.