tel.  61_861_42_00
Od poniedz. do piątku   10:00 - 18:00
Ponad 18 lat
na rynku rejsów

Rejsy po wschodnim Morzu Śródziemnym

Rejsy po wschodnim Morzu Śródziemnym zabiorą Państwa w podróż pełną historii i pięknych miejsc skąpanych w słońcu. W zależności od trasy rejsu odwiedzicie najróżniejsze miasta: włoskie, greckie, chorwackie. Można też wybrać trasę z Czarnogórą i Albanią.

Z urokliwej Wenecji lub Triestu statek może przykładowo wyruszyć do włoskiego miasta Bari, które słynie z bazyliki, gdzie znajduje się grób królowej Polski Bony Sforza, żony Zygmunta Starego oraz według tradycji pochowano św. Mikołaja. Jak większość włoskich miast Bari pełne jest ukrytych kawiarenek i sklepików, po których warto wybrać się na zwiedzanie Zamku Svevo lub Pałacu Fizzarotti. Po włoskich portach czas na Grecję. Podczas rejsu widok wysp greckich wyłaniających się z wód Morza Egejskiego i Jońskiego potrafi oczarować każdego. Biało-niebieskie Santorini lśniące w słońcu zachęca do zapuszczenia się w zakątki historycznych uliczek w poszukiwaniu greckich pamiątek. Do romantycznego miasteczka Oia można wybrać się spacerem wzdłuż kaldery lub łodzią motorową dookoła wyspy. Tutaj warto się zatrzymać, aby dostrzec nie tylko wspaniałą architekturę, ale także roztaczający się niezwykły widok na wulkan i całe Santorini. Kolejna grecka wyspa Katakolon uraczy gości pysznym nadmorskim jedzeniem. Żądni śladów historii mogą wyruszyć do pobliskiej Olimpii, miejsca narodzin igrzysk olimpijskich. W Mykonos piękne piaszczyste plaże potwierdzają, że greckie wyspy to idealne miejsce na relaks i morskie kąpiele. W zależności od wybranej trasy rejsu ze słonecznej Grecji można na przykład dotrzeć statkiem do perełek Chorwacji: Dubrownika lub Splitu. Wspaniałe stare miasto w Splicie czy twierdza w Dubrowniku - niezwykłe zachowane budowle wciąż czarują swoim urokiem. Podobny klimat panuje w średniowiecznym porcie Kotor w Czarnogórze. Niesamowita starówka znajduje się w sercu okolicznych zabytków, wśród licznych pałaców i świątyń jak katedra św. Tryfuna. Warto tutaj wspomnieć o Twierdzy św. Jana, z której widać cały Kotor jak na dłoni. Z Kotoru można także popłynąć łodzią do Błękitnej Groty - jednego z cudów natury, gdzie różne odcienie wody odbijają się od białych ścian jaskini tworząc niezwykłe widowisko. Chętni mogą wykąpać się w jaskini, pławiąc się w pięknym błękicie. W czasie rejsu odwiedzić można również port Saranda w Albanii. Miłośnicy kulinarnych specjałów powinni udać się deptakiem do słynnej portowej restauracji i kawiarni Limari, gdzie podawane są pyszne świeże dania. Położone nad Morzem Jońskim miasto kryje w sobie również ślady historii z ruinami starej synagogi z VI wieku lub antyczną osadą Butrint. Zwolenników przyrody zachęcamy do odwiedzenia niezwykłego źródła czystej lazurowej wody tzw. Niebieskiego Oka, wypływającego spod ziemi.

Jeśli pragniecie Państwo zobaczyć atrakcje powyżej i jeszcze więcej zapraszamy na rejsy po wschodniej części Morza Śródziemnego.

×
Linia żeglugowa
×
Region
×
Statek
×
Port rozpoczęcia
×
Długość rejsu
×

Termin rejsu

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najlepsze oferty rejsów na twoją skrzynkę mailową
SPRZEDAŻ AGENCYJNA
POLITYKA PRYWATNOŚCI
KONTAKT
REJSY MSC
REJSY COSTA
REJSY NCL
REJSY SILVERSEA
REJSY STAR CLIPPERS
AFRYKA
ALASKA
AMERYKA POŁUDNIOWA
AMERYKA PÓŁNOCNA
ANTARKTYKA
ARKTYKA
AUSTRALIA I OCEANIA
BAHAMY
BERMUDY
BLISKI WSCHÓD
DALEKI WSCHÓD
DOOKOŁA EUROPY
DOOKOŁA ŚWIATA
EUROPA PÓŁNOCNA
EUROPA ZACHODNIA
FIORDY NORWESKIE I SPITSBERGEN
GRENLANDIA I ISLANDIA
HAWAJE
KANADA
KANAŁ PANAMSKI
KARAIBY
MORZE CZARNE
MORZE CZERWONE
STOLICE BAŁTYCKIE
RIWIERA MEKSYKAŃSKA
TRANSATLANTYK
WYSPY KANARYJSKIE I MADERA
WSCHODNIE MORZE ŚRÓDZIEMNE
ZACHODNIE MORZE ŚRÓDZIEMNE
WSZYSTKIE TRASY
Opublikowane na stronach www.niebieskamila.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
® Niebieska Mila jest zarejestrowaną marką handlową.