tel.  61_861_42_00
Od poniedz. do piątku   10:00 - 18:00
Ponad 18 lat
na rynku rejsów

Rejsy dookoła Europy

Od malowniczych wybrzeży Morza Śródziemnego po pulsujące życiem miasta Europy Zachodniej - rejsy dookoła Europy oferują niezapomniane doświadczenia dla każdego miłośnika podróży. Wchodząc na pokład statku, otwieramy drzwi do nieograniczonych możliwości odkrywania uroków tego kontynentu.

Kadyks, położony na południu Hiszpanii, to port o bogatej historii, uznany za najstarsze miasto w Europie Zachodniej. Jednym z najbardziej imponujących elementów historycznych Kadyksu są jego fortyfikacje, z których najbardziej znane to zamki Castillo de San Sebastian oraz Castillo de Santa Catalina. Dzięki nim miasto miało strategiczne znaczenie dla Hiszpanów w przeszłości. Będące doskonałym przykładem architektury obronnej, kilkukrotnie odparły atak najeźdźców. Równie imponujący budynek to katedra de Santa Cruz z początku XVIII wieku. Wznosząca się przy oceanie lśni złotą kopułą w promieniach słońca. Niedaleko katedry odkryto Teatr Rzymski, drugi co do wielkości tego typu starożytny obiekt, co potwierdza ogromną rolę miasta w tamtych czasach. W XVIII wieku Kadyks rozkwitał głównie z rozwiniętego handlu. Z wybudowanych wież strażniczych obserwowano przypływające do miasta z Ameryki statki kupieckie wypełnione różnego rodzaju towarami. Jedna z nich tzw. wieża Torre Tavira zachowała się aż do dzisiaj. Dzięki zamontowanej ciemni optycznej (camera obscura), można ze szczytu wieży podziwiać Kadyks w całej okazałości. Z Torre Tavira zobaczycie najstarszą dzielnicę Barrio del Populo - urokliwe miejsce z wąskimi uliczkami i tawernami, gdzie w cieniu kamieniczek można odpocząć przy pysznym tapas. Ze względu na położenie, miasto jest też atrakcyjnym miejscem do wypoczynku i relaksu. Otaczające go plaże z miłym, drobnym piaskiem zachęcają do morskich kąpieli, a w czasie odpływu ukazują drugie oblicze oceanu.

Gibraltar, należący do Brytyjskich Terytoriów Zamorskich, znajduje się na skraju Półwyspu Iberyjskiego. Centralnym punktem tutejszego krajobrazu jest majestatyczna Skała Gibraltarska, która nie tylko dodaje malowniczego charakteru temu miejscu, ale również oferuje imponujące widoki na Cieśninę Gibraltarską. W bezchmurne dni można nawet dostrzec stąd brzeg Afryki. Na części terenu Skały Gibraltarskiej utworzono rezerwat przyrody, gdzie największą atrakcję stanowią dzikie małpy, poruszające się bardzo swobodnie wśród turystów. Lokalni przewodnicy ostrzegają, aby mieć baczenie na osobiste rzeczy w pobliżu ciekawskich małpek. W Skale Gibraltarskiej znajduje się wiele jaskiń oraz tuneli z czasów II Wojny Światowej. Tutaj warto udać się na zwiedzanie krasowej jaskini Św. Michała. Widok ze środka z wiszącymi, pięknie oświetlonymi stalaktytami robi niesamowite wrażenie. Na głównej ulicy Gibraltaru znajdziecie mauretański kompleks zamkowy z Wieżą Hołdów, zbudowany przez Maurów w XIII wieku oraz anglikańską katedrę św. Trójcy. Niedaleko napotkacie budynek Parlamentu, dalej ratusz oraz budynek Sądów Sprawiedliwości, gdzie w 1969 roku wzięli ślub John Lennon i Yoko Ono. Idąc wzdłuż ulicy dojdziecie do Rezydencji Gubernatora wzniesionej w 1490 roku, a naprzeciw niej do budynku biura Ministra. Kontynuując przechadzkę przez Bramę Referendum dotrzecie do kolejki linowej na skałę. W pobliżu można też zwiedzić Cmentarz Trafalgarski. Na południowym skraju półwyspu znajdziecie urokliwą latarnię morską, która przyciąga licznych turystów. Niedaleko napotkacie także polski akcent w postaci pomnika generała Sikorskiego. Po wschodniej stronie półwyspu można wypocząć na szerokich, piaszczystych plażach. Do ciekawostek należy fakt, że jedna z plaż, o nazwie Sandy Bay, została pokryta piaskiem importowanym z Sahary Zachodniej.

Lizbona, położona nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego, to fascynujące miasto o bogatej historii i wyjątkowym klimacie. Niegdyś centrum odkryć morskich i handlu, dziś jest pulsującym sercem Portugalii, przyciągającym podróżnych swoim niepowtarzalnym urokiem. Jednym z charakterystycznych miejsc w Lizbonie jest dzielnica Alfama, gdzie malownicze zaułki, kolorowe domy i tradycyjne kawiarnie tworzą niezapomniany krajobraz. To miejsce emanuje atmosferą nostalgii, a wieczorem można tu delektować się melancholijną muzyką fado, która stanowi integralną część kultury Lizbony. Z punktu widokowego Miradouro de Graca można podziwiać panoramę miasta. Symbol odkryć morskich, Wieża Belém, czy Klasztor Hieronimitów to kolejne perełki Lizbony, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To w tym mieście zaczynały się wielkie wyprawy odkrywcze, co czyni je ważnym dla miłośników historii. Nad miastem góruje średniowieczny zamek św. Jerzego, świadectwo odległej przeszłości. Stanowi on główną atrakcję Lizbony. Wartym odwiedzenia jest także muzeum trzęsienia ziemi, gdzie można przeżyć tragiczne zdarzenie z 1755 roku. W mieście znajdują się także miejsca dla miłośników zwierząt – oceanarium oraz rozległe zoo.

W czasie rejsu dookoła Europy statki wycieczkowe odwiedzają także porty we Francji, Belgii czy w Niemczech.

Le Havre (Hawr) we Francji to nadmorskie miasto mocno zniszczone podczas II Wojny Światowej. Odbudowane w stylu modernistycznym z przeważającą ilością betonu zostało wpisane na listę UNESCO. Przykładem tego niezwykłego charakteru miasta jest kościół St. Joseph – dzieło architekta Auguste’a Perreta. Oszałamia swoim surowym wnętrzem z betonu z wplecionymi witrażami oraz wznoszącą się ponad miasto wieżą. W mieście odwiedzający znajdą też jeden z najładniejszych podwieszanych mostów Pont de Normandie oraz długą promenadę z szeroką żwirkowatą plażą. Do równie ciekawych miejsc w Le Hawre zaliczyć można też Musee Malraux z bogatą kolekcją obrazów impresjonistycznych. To tutaj w Hawrze Claude Monet stworzył swój słynny obraz „Impresja, wschód słońca”. Wspaniałe krajobrazy Normandii zostały również uwiecznione przez wielu innych twórców. Okoliczne białe klify w Etretat z pewnością można zaliczyć do cudów natury. Z Hawru można udać się także na dłuższą wycieczkę do Giverny, aby odwiedzić dom słynnego malarza Moneta. Ponadto, jeśli czas pozwoli, warto zobaczyć Opactwo Świętego Michała – Mont-Saint-Michel. Wzniesiony na górze kompleks budowli na kanale La Manche umiejscowiony jest na granitowej wyspie, która w zależności od przypływów i odpływów bywa otoczona dookoła wodą. Niesamowity widok z góry klasztoru z pewnością pozostanie w pamięci.

Zeebrugee w Belgii to niewielki port, z którego w krótkim czasie można dostać się do miasta Brugia – zwanego flamandzką Wenecją. Doskonale zachowane średniowieczne miasto zachwyca malowniczym rynkiem z XIV wieku, dzwonnicą z punktem widokowym i placem Burg z rzędem wspaniałych budynków. Ratusz bogato zdobiony posągami czy XII-wieczna Bazylika Świętej Krwi z pewnością zainteresują poszukiwaczy historii. Bazylika słynie nie tylko z pięknej fasady, ale głównie z relikwii Krwi Świętej przywiezionej w XII wieku z Ziemi Świętej. Według podań i zachowanych dokumentów do Brugii została przewieziona fiolka z tkaniną nasączoną krwią Chrystusa. Relikwia przechowywana jest w górnej kaplicy, gdzie w określonych godzinach odbywa się adoracja. Po wizycie w bazylice można udać się do Muzeum Czekolady, aby zakosztować słynnego belgijskiego wyrobu. W pobliskich sklepach zakupicie nie tylko łakocie, jak czekoladki z nadzieniem piwnym, ale także znaną na świecie koronkę oraz drobno tkane gobeliny. Spragnieni mogą udać się do Muzeum Piwa, aby zgłębić tajniki produkcji połączone z degustacją. Romantyczny charakter miasta odnajdziecie podczas rejsu wzdłuż kanałów, zanurzonych wśród uroczych, wspaniale zachowanych kamieniczek. Po wycieczce można wybrać się na spacer przez Park Królowej Astrid, aby dalej przysiąść na relaks nad jeziorem „Miłości”. Z Zeebruge można też wybrać dłuższą wycieczkę do Brukseli, siedziby NATO i Wspólnoty Europejskiej. Zwiedzając miasto zobaczycie Pałac Królewski oraz jeden z najpiękniejszych placów w Europie – La Grand-Place. Na placu znajdziecie XV-wieczny gotycki ratusz oraz piękne domy cechowe w stylu barokowym, z bogato zdobionymi fasadami, określającymi najróżniejsze cechy: piekarzy, producentów oleju, cieśli i bednarzy, łuczników czy przewoźników rzecznych. Wyjeżdżając ze starego miasta napotkacie nowoczesną panoramę miasta z hotelami i wieżowcami, ukazującą Brukselę jako ważny ośrodek bankowości i handlu.

Southampton, położony na południowym wybrzeżu Anglii, stanowi doskonałe zakończenie podróży morskiej. To dynamiczne miasto portowe słynie nie tylko z nowoczesnego terminalu pasażerskiego, ale także z bogatego dziedzictwa morskiego. Znane jest jako brama do fascynujących miejsc w okolicy, a jednym z nich jest tajemniczy zabytek - Stonehenge, starożytny megalityczny krąg kamienny, który budzi zachwyt i fascynację od setek lat. Natomiast dla miłośników historii morskiej i Titanica, SeaCity Museum w Southampton to obowiązkowy punkt zwiedzania. To miejsce przeniesie cię w czasie, przedstawiając dzieje miasta jako kluczowego portu, zwłaszcza w kontekście wydarzeń związanych z Titanicem. Ekspozycje muzeum zapewniają emocjonującą podróż przez historię żeglugi, z naciskiem na ważną rolę Southampton w tym kontekście.

Bez wątpienia, decydując się na rejs statkiem wycieczkowym, otwieramy drzwi do niezliczonych przygód, których kulminacją jest nie tylko dotarcie do nowych miejsc, ale również odkrywanie samych siebie w tym fascynującym, morskim świecie. Rejs dookoła Europy to nie tylko podróż, to wyprawa ku niezapomnianym wspomnieniom, które pozostaną w sercu każdego, kto odważy się opłynąć ten magiczny kontynent.

Serdecznie zapraszamy na naszą główną stronę internetową www.niebieskamila.pl, na której możesz wybrać wymarzone wakacje dla całej rodziny. Biuro Podróży Niebieska Mila posiada w swoje ofercie rejsy do wszystkich zakątków świata. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i wybierz podróż marzeń spośród wielu tysięcy propozycji. Aby uzyskać informacje na temat dostępności miejsc i aktualnych cen, możesz złożyć zapytanie na naszej stronie internetowej klikając na link pod szczegółami każdego wybranego rejsu. Możesz również skorzystać z porady i wskazówek naszych konsultantów, kontaktując się z nami telefonicznie pod numer +48 61 861 42 00 lub wysyłając maila na adres rejsy@niebieskamila.pl. Z przyjemnością pomożemy w wyborze i odpowiemy na twoje pytania.

×
Linia żeglugowa
×
Region
×
Statek
×
Port rozpoczęcia
×
Długość rejsu
×

Termin rejsu

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najlepsze oferty rejsów na twoją skrzynkę mailową
SPRZEDAŻ AGENCYJNA
POLITYKA PRYWATNOŚCI
KONTAKT
REJSY MSC
REJSY COSTA
REJSY NCL
REJSY SILVERSEA
REJSY STAR CLIPPERS
AFRYKA
ALASKA
AMERYKA POŁUDNIOWA
AMERYKA PÓŁNOCNA
ANTARKTYKA
ARKTYKA
AUSTRALIA I OCEANIA
BAHAMY
BERMUDY
BLISKI WSCHÓD
DALEKI WSCHÓD
DOOKOŁA EUROPY
DOOKOŁA ŚWIATA
EUROPA PÓŁNOCNA
EUROPA ZACHODNIA
FIORDY NORWESKIE I SPITSBERGEN
GRENLANDIA I ISLANDIA
HAWAJE
KANADA
KANAŁ PANAMSKI
KARAIBY
MORZE CZARNE
MORZE CZERWONE
STOLICE BAŁTYCKIE
RIWIERA MEKSYKAŃSKA
TRANSATLANTYK
WYSPY KANARYJSKIE I MADERA
WSCHODNIE MORZE ŚRÓDZIEMNE
ZACHODNIE MORZE ŚRÓDZIEMNE
WSZYSTKIE TRASY
Opublikowane na stronach www.niebieskamila.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
® Niebieska Mila jest zarejestrowaną marką handlową.