tel.  61_861_42_00
Od poniedz. do piątku   10:00 - 18:00
Ponad 16 lat
na rynku rejsów

Rejsy po Wyspach Kanaryjskich

Rejsy po Wyspach Kanaryjskich to mieszanka różnorodnych doznań. To podróż do bujnej roślinności na Teneryfie, wulkanicznego krajobrazu na Lanzarotte i marokańskich klimatów w Casablance. Poniżej znajdziecie Państwo przykładowe porty, jakie można odwiedzić w czasie rejsu w tym rejonie.

Teneryfa bogata jest nie tylko w egzotyczną przyrodę z czarującymi palmami, plantacjami bananów, ale także w starożytne budowle, w tym arystokratyczne budynki z 700 roku z imponującymi fasadami. Tutaj można odwiedzić osiemnastowieczne miasteczko Icod de los Vinos i jego główną atrakcję - smocze drzewo, którego wiek szacuje się na około 3000 lat - uznane za pomnik narodowy w 1917 roku. Na Teneryfie znajduje się również Cueva del Viento, największy tunel lawowy w Europie z 18 km podziemnych tuneli i odgałęzień. Podczas wycieczki po Teneryfie warto też odwiedzić Loro Park, który słynie z największego pingwinarium na świecie, wyspy tygrysów, krainy goryli i akwarium. W parku czeka mnóstwo atrakcji: oprócz pokazu delfinów, są tu lwy morskie i pokaz orek.

Lanzarote to kraina kontrastów: księżycowy krajobraz zbudowany ze skał lawy blaknie w zieleni tropikalnej roślinności, aż po błękit oceanu, oferując nieskończone możliwości fotografowania. Kierując się dalej dotrzemy do największego regionu winiarskiego Lanzarote, La Geria. Tutaj możemy podziwiać zapierającą dech w piersiach scenerię winorośli, które otoczone kamiennymi ścianami, chronione są przed silnymi wiatrami. Podczas wizyty na wyspie można podziwiać Teguise, starożytną stolicę Lanzarote, urocze wiejskie pagórkowate tereny Los Valles, urokliwą Dolinę Tysiąca Palm oraz Maguez, wioskę zdominowaną przez wulkan La Corona. Warto też pamiętać o słynnym Jameos de Agua, fascynującym kompleksie podziemnych oaz i jaskiń.

Fuerteventura to druga co do wielkości z Wysp Kanaryjskich. Ma wiele różnych i kontrastujących twarzy. Zostawiamy za sobą typowy czerwono-brązowy krajobraz Fuerteventury z wulkanami i równinami skał wulkanicznych, a przed nami nagle pojawia się szeroka przestrzeń pomarszczonego białego piasku: wydmy Parku Przyrody Corralejo. Obszar ten został uznany za chroniony rezerwat w 1990 roku w uznaniu jego wyjątkowego ekosystemu. W parku żyją i gniazdują różne zagrożone gatunki ptaków, co stanowi nieodpartą atrakcję zarówno dla doświadczonych ornitologów, jak i początkujących obserwatorów.
Chętni mogą wziąć udział w wycieczce na plantację aloesu, wykorzystującą szczególnie korzystny klimat Fuerteventury, charakteryzujący się stałymi temperaturami i niskimi opadami deszczu.

Kolejnym portem w trasie rejsu może być na przykład Malaga, miasto założone ponad dwa tysiące lat temu, a obecnie jedno z najstarszych portów na Morzu Śródziemnym. Po zwiedzeniu katedry, jednego z najważniejszych zabytków renesansu w Andaluzji, można przenieść się do Alcazaby, fortecy z epoki muzułmańskiej, która świadczy o oporze Maurów wobec chrześcijańskich królów. Z jego starożytnych murów można podziwiać widok na miasto i okolice, w tym zatokę. Kolejnym punktem widokowym, z którego można podziwiać zapierający dech w piersiach widok, jest Gibralfaro, starożytna forteca położona na szczycie wzgórza, które dominuje nad miastem. Miłośników sztuki ucieszy wizyta w miejscu narodzin Pabla Picassa, jednego z największych współczesnych artystów. Prześledzenie pierwszych lat życia tego niezwykłego artysty z miejscowym przewodnikiem to emocjonujące przeżycie. Po wizycie w domu, w którym się urodził, można podziwiać ponad 200 jego prac w poświęconym mu muzeum, zainaugurowanym przez króla i królową Hiszpanii w 2003 roku. Opuszczając Malagę, po około dwóch godzinach podróży dotrzecie do Kordoby. Pierwszym przystankiem może być Wielki Meczet w Kordobie, obecnie chrześcijańska katedra i jedno z głównych przejawów sztuki arabsko-islamskiej i andaluzyjskiej architektury renesansowej wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie można zakończyć wycieczki bez spróbowania przysmaków w tradycyjnej tawernie, w której warto skosztować pyszne przekąski z koziego sera, ziemniaków i oliwek, w towarzystwie aromatycznego lokalnego wina.

Przekraczając Cieśninę Gibraltarską, można zobaczyć port Tanger na północnym wybrzeżu Afryki. Kolorowe mury starego miasta są pierwszym elementem, który wyłania się na tle niskich wzgórz. Gdy zbliżycie się na tyle blisko, by dostrzec domy medyny i nowe miasto za portem, rozpoznacie „Białe Miasto”. Zwiedzanie można rozpocząć od Cape Spartel, cypla położonego w najbardziej wysuniętym na północ punkcie kontynentu afrykańskiego. W medynie, gdzie wędruje się wąskimi uliczkami można podziwiać sztukę i miejscowe rzemiosło. Spacerując zobaczycie ciekawą architekturę, idealne połączenie stylów arabskich i hiszpańskich, które odzwierciedlają podwójne dziedzictwo kulturowe miasta.

Gdy wybrany przez Was rejs dobiegnie końca: wrócicie do domu, pełni wspomnień i emocji, którymi się cieszyliście, które na zawsze pozostaną w waszej pamięci i w bogatej galerii zdjęć.

×
Linia żeglugowa
×
Region
×
Statek
×
Port rozpoczęcia
×
Długość rejsu
×

Termin rejsu

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najlepsze oferty rejsów na twoją skrzynkę mailową
SPRZEDAŻ AGENCYJNA
POLITYKA PRYWATNOŚCI
KONTAKT
REJSY MSC
REJSY COSTA
REJSY NCL
REJSY SILVERSEA
REJSY STAR CLIPPERS
AFRYKA
ALASKA
AMERYKA POŁUDNIOWA
AMERYKA PÓŁNOCNA
ANTARKTYKA
ARKTYKA
AUSTRALIA I OCEANIA
BAHAMY
BERMUDY
BLISKI WSCHÓD
DALEKI WSCHÓD
DOOKOŁA EUROPY
DOOKOŁA ŚWIATA
EUROPA PÓŁNOCNA
EUROPA ZACHODNIA
FIORDY NORWESKIE I SPITSBERGEN
GRENLANDIA I ISLANDIA
HAWAJE
KANADA
KANAŁ PANAMSKI
KARAIBY
MORZE CZARNE
MORZE CZERWONE
STOLICE BAŁTYCKIE
RIWIERA MEKSYKAŃSKA
TRANSATLANTYK
WYSPY KANARYJSKIE I MADERA
WSCHODNIE MORZE ŚRÓDZIEMNE
ZACHODNIE MORZE ŚRÓDZIEMNE
WSZYSTKIE TRASY
Opublikowane na stronach www.niebieskamila.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
® Niebieska Mila jest zarejestrowaną marką handlową.