tel.  61_861_42_00
Od poniedz. do piątku   10:00 - 18:00
Ponad 16 lat
na rynku rejsów

Rejsy po Europie Północnej

Zachęcamy do odbycia niezapomnianej przygody w czasie rejsów po Europie Północnej. Wybierając tą trasę rejsu otworzycie sobie drogę do odkrycia niezwykłych miejsc. Poniżej przedstawiamy Państwu przykłady portów oraz atrakcje jakie można tam spotkać.

Dzięki podróży statkiem dotrzecie do portu Akureyri - „europejskiej stolicy obserwacji wielorybów”, nadmorskiego miasta Húsavík. Oprócz płetwali błękitnych, morświnów i delfinów białonosych, możecie zobaczyć także humbaki, które łatwo rozpoznać po ich czarno-białych płetwach, nierównych pyskach i ogromnych uderzeniach przypominających fontanny. Warto także udać się do niewiarygodnie pięknej „kaskady bogów”, wodospadów Goðafoss. W Reykjaviku, najbardziej wysuniętej na północ stolicy świata, zobaczycie starą dzielnicę z kolorowymi drewnianymi domami i wąskimi uliczkami. W domu Hofdiego, prezydent Reagan i sekretarz generalny Gorbaczow odbyli kluczowy szczyt w 1986 roku. Od historii oderwie was widok na potężne siły natury w Islandii na półwyspie Reykjanes. Tutaj zobaczycie ptasie klify w pobliżu latarni morskiej, gorące źródła i rząd wulkanicznych kraterów. Rejs w tym rejonie pozwoli także zanurzyć się w majestatyczny krajobraz Grenlandii, z lodowcem zasilającym wodospad spływający kaskadą do fiordu na wyspie Sermitsiaq. W dalszej podróży czekają na gości Ordady i spacer po historycznym starym mieście Kirkwall, stolicy Wikingów. Wspaniała XII-wieczna katedra św. Magnusa z czerwonego piaskowca, znana lokalnie jako „Światło Północy”, może być pierwszym przystankiem wycieczki. W pobliżu znajduje się wiele wąskich, krętych uliczek, które przez wieki prawie się nie zmieniły. W Kirkwall znajduje się najdalej na północ wysunięty producent szkockiej whisky, Highland Park Distillery założona w 1798 roku. Jadąc wzdłuż południowo-wschodniego brzegu dotrzecie do Scapa Flow, głównej bazy brytyjskiej floty morskiej podczas I i II wojny światowej. Przekroczycie także pierwszą z czterech Barier Churchilla. Groble te zostały zbudowane podczas II wojny światowej, aby chronić Scapa Flow na wschodzie i połączyć Wyspy Południowe z kontynentem Orkadów. Kolejnym portem w trasie rejsu może być Lerwick, jedyne miasto na Szetlandach, którego początki sięgają 1600 roku. Z portu dotrzecie do Scalloway, dawnej stolicy Szetlandów. Tutaj można zwiedzić zamek Scalloway, zbudowany w 1600 roku przez „tyrana” hrabiego Patricka Stewarta. Niesamowite widoki umożliwi podróż przez dolinę Tingwall oraz przez torfowo-wrzosowe krajobrazy i największą plantację drzew na Szetlandach. W drodze powrotnej do Lerwick można uchwycić spektakularne widoki wielu wysp, które tworzą archipelag Szetlandów. W trasie rejsu może być też Edynburg, wspaniała stolica Szkocji, dramatycznie położona na szczycie serii wygasłych wulkanów i skał, gdzie można odbyć spacer po słynnej Królewskiej Mili z Zamku Edynburskiego aż do Pałacu Holyrood.

W czasie rejsu odwiedzić można najpiękniejsze części Irlandii od Cork przez dolinę Blackwater jadąc przez obszary wiejskie, małe miasteczka, w których czas jakby się zatrzymał. Tam dowiecie się na temat historii i produkcji irlandzkiej whisky, może też kupicie butelkę tego trunku do domu. W Cork warto zajrzeć do pięknego krytego targu angielskiego, który pochodzi z 1788 roku i słynie ze wspaniałego wyboru tradycyjnych specjałów z korka, a także świeżego mięsa, owoców i warzyw.

W rejsu trasie może być także Dublin, słynący nie tylko z Katedry Świętego Patryka - największego kościoła w Irlandii - oraz Zamku Dublińskiego. Tutaj piwo Guinness stało się synonimem Irlandii, a zwłaszcza Dublina. Browar St. James Gate, położony w samym sercu Dublina, jako pierwszy uwarzył ponad 250 lat temu najbardziej kremowy, gładki i najsłynniejszy stout na świecie. Dzięki rejsom możecie zwiedzić inne znane miasta jak Belfast pełen śladów walk zbrojnych czy Liverpool miasto Beatlesów i klubu piłkarskiego.

Wybierając rejs po Europie Północnej otrzymacie w zamian niesamowitą, ciekawą podróż w eleganckich, komfortowych warunkach.

×
Linia żeglugowa
×
Region
×
Statek
×
Port rozpoczęcia
×
Długość rejsu
×

Termin rejsu

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najlepsze oferty rejsów na twoją skrzynkę mailową
SPRZEDAŻ AGENCYJNA
POLITYKA PRYWATNOŚCI
KONTAKT
REJSY MSC
REJSY COSTA
REJSY NCL
REJSY SILVERSEA
REJSY STAR CLIPPERS
AFRYKA
ALASKA
AMERYKA POŁUDNIOWA
AMERYKA PÓŁNOCNA
ANTARKTYKA
ARKTYKA
AUSTRALIA I OCEANIA
BAHAMY
BERMUDY
BLISKI WSCHÓD
DALEKI WSCHÓD
DOOKOŁA EUROPY
DOOKOŁA ŚWIATA
EUROPA PÓŁNOCNA
EUROPA ZACHODNIA
FIORDY NORWESKIE I SPITSBERGEN
GRENLANDIA I ISLANDIA
HAWAJE
KANADA
KANAŁ PANAMSKI
KARAIBY
MORZE CZARNE
MORZE CZERWONE
STOLICE BAŁTYCKIE
RIWIERA MEKSYKAŃSKA
TRANSATLANTYK
WYSPY KANARYJSKIE I MADERA
WSCHODNIE MORZE ŚRÓDZIEMNE
ZACHODNIE MORZE ŚRÓDZIEMNE
WSZYSTKIE TRASY
Opublikowane na stronach www.niebieskamila.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
® Niebieska Mila jest zarejestrowaną marką handlową.