Niebieska Mila
Niebieska Mila - BIG
Niebieska Mila - Rzetelna Firma

Rejsy wycieczkowe statkami pasażerskimi
Biuro Podróży Niebieska Mila

Zarezerwuj swój rejs
tel. 61 861 42 00
rejsy@niebieskamila.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Royal Clipper

liczba żagli - 42
powierzchnia żagli - 5000 m2
najwyższy maszt - 54 m
liczba pasażerów - 228

Royal Clipper jest okrętem flagowym floty Star Clippers. Inspiracją do jego budowy był największy żaglowiec świata - Preussen, zbudowany w 1902 roku. Wypływając w rejs tym statkiem, macie Państwo możliwość odkrywania dziewiczych terenów znajdujących się z dala od przetartych szlaków. Możecie odpoczywać w wyjątkowo wygodnych kabinach, w eleganckiej sali klubowej, czy na przykład na pokładzie w jednym z basenów. Royal Clipper jest na tyle duży, iż możliwe było umieszczenie na jego pokładzie aż 3 basenów. Odpoczywając w średnim basenie, który posiada szklane dno, macie Państwo możliwość obserwowania tego, co dzieje się na pokładzie niżej. Jeśli zaś chodzi o wystrój wnętrza żaglowca, to słowo "elegancki" jest zbyt mało wymowne. Royal Clipper przypomina luksusowy hotel, w którym wszystko jest dopieszczone. Marmury, polerowane egzotyczne drewno, mosiądze, autentyczne dzieła sztuki, jedwabie i dywany. Dodatkowo kominki z żywym ogniem włącznie. Ten żaglowiec, jako jeden z niewielu na świecie posiada niecodzienne atrakcje - zaciszne skrzydła balkonowe, słoneczny pokład, na którym znajduje się bar, a także fitness center - "Capitan Nemo", wyposażony w okna, dzięki którym możecie Państwo obserwować życie podwodne w trakcie ćwiczeń. Do Państwa dyspozycji jest również 24 godzinna obsługa.

Ciekawostka - związek Polski ze statkiem Royal Clipper

Royal Clipper - największy żaglowiec na świecie został zaprojektowany i zbudowany w Polsce. Kadłub Royal Clipper ex. "Gwarek" według opracowania "Preussen" został zbudowany w Stoczni Gdańskiej w latach 80-tych. Upadek stoczni oraz spółki Polskie Żagle, która miała dokończyć budowę "Gwarka" sprawił, że został on sprzedany. Wypatrzył go właściciel linii "Star Clippers" Mikael Kraft, który marzył, by mieć największy żaglowiec na świecie. Kupił kadłub "Gwarka" i zlecił Gdańskiej Stoczni Cenal przedłużenie go o 24 metry, a konstruktorowi Zygmuntowi Choreniowi zaprojektowanie klasycznego ożaglowania. Dzięki temu w budowie żaglowca uczestniczyło wiele polskich firm. Prace wyposażeniowe prowadzone były w Holandii w rotterdamskiej stoczni Merwede. W lipcu 2000 r. statek otrzymał imię "Royal Clipper". Jego matką chrzestną była królowa szwedzka Sylwia.

Atrakcje statku Royal Clipper

- restauracja

- 2 bary

- sala klubowa

- 3 baseny

- wieczorki taneczne

- dyskoteka na pokładzie

- siłownia

- biblioteka

- butiki

- salon odnowy biologicznej

- fitness center

- punkt medyczny

- sala konferencyjna dla

  60 osób  z możliwością

  dostawienia 40 krzeseł

Rodzaje kabin na statku Royal Clipper

Category 6 - to wewnętrzna kabina, której powierzchnia wynosi 10 m2, wyposażona w dwuosobowe łóżko ( i dodatkowe miejsce do spania) oraz łazienkę z prysznicem, klimatyzację, radio pokładowe, telefon do wewnętrznego użytku, sejf i telewizor.

Category 5 - zewnętrzna kabina o powierzchni 11 m2 z dwuosobowym łóżkiem oraz łazienką z prysznicem, klimatyzacją, radiem pokładowym, telefonem do wewnętrznego użytku, sejfem oraz telewizorem.

Category 4 - zewnętrzna kabina o powierzchni 14 m2, wyposażona w łazienkę z prysznicem, łóżka - ich rodzaj zależy od położenia kabiny (dwuosobowe lub dwa jednoosobowe oraz dodatkowe łóżko rozkładane), klimatyzację, radio pokładowe, telefon do wewnętrznego użytku, sejf oraz telewizor.

Category 3 - zewnętrzna kabina o powierzchni 14 m2, wyposażona w łazienkę z prysznicem, łóżka - ich rodzaj zależy od położenia kabiny (dwuosobowe lub dwa jednoosobowe oraz dodatkowe łóżko rozkładane), klimatyzację, radio pokładowe, telefon do wewnętrznego użytku, sejf oraz telewizor.

Category 2 - zewnętrzna kabina o powierzchni 14 m2, wyposażona w łazienkę z prysznicem, łóżka - ich rodzaj zależy od położenia kabiny (dwuosobowe lub dwa jednoosobowe oraz dodatkowe łóżko rozkładane), klimatyzację, radio pokładowe, telefon do wewnętrznego użytku, sejf oraz telewizor.

Category 1 - luksusowa kabina zewnętrzna o powierzchni 19 m2, wyposażona w dwuosobowe łóżko, minibar oraz łazienkę z wanną, klimatyzację, radio pokładowe, telefon do wewnętrznego użytku, sejf oraz telewizor.

Deluxe Suite - zewnętrzny apartament o powierzchni 19 m2 posiada prywatna werandę, dwa dwuosobowe łóżka, kącik kawowy, minibar, TV, telefon, suszarkę do włosów, klimatyzację, radio pokładowe i sejf.

Owner's Suite - są to zewnętrzne apartamenty o powierzchni 33 m2, wyposażone w dwa dwuosobowe łóżka, kącik kawowy, łazienkę z wanną, minibar, TV, telefon, suszarkę do włosów, klimatyzację, radio pokładowe i sejf.

Galeria zdjęć statku Royal Clipper

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć.

 

Biuro Podróży Niebieska Mila
tel. 61 861 42 00
rejsy@niebieskamila.pl

Rejsy wycieczkowe - wakacje dla całej rodziny

Oferta Biura Podróży Niebieska Mila to rejsy wycieczkowe po morzach i oceanach całego świata. Rejs statkiem pasażerskim to nowy,
luksusowy sposób spędzania wakacji, zwiedzania świata oraz poznawania nowych kultur i zwyczajów.

Opublikowane na stronach www.niebieskamila.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

® Niebieska Mila jest zarejestrowaną marką handlową.

© Wszystkie materiały zamieszczone w serwisie internetowym są własnością Biura Podróży Niebieska Mila i podlegają ochronie prawnej.

Nasz serwis korzysta z plików cookies – zobacz w jakim celu. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo określić warunki przechowywania i dostępu plików cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
OK